اگر شما هم به دنبال یافتن نکات ارتودنسی خوب هستید، این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

ارتودنسی خوب

برای درمان ارتودنسی خوب همواره باید به نکاتی توجه داشت. از جمله این نکات، نوع بریس می باشد که در ادامه به انواع آن می پردازیم.

بریس های فلزی

مهاربندها با اعمال فشار مداوم در مدت زمان طولانی کار می کنند و از براکت، سیم قوس و نوارهای مولار تشکیل شده اند. بریس های فلزی سنتی تر و بیشتر مورد توجه هستند.

بریس های سرامیکی

بریس های سرامیکی از مواد شفاف ساخته شده اند و کمتر از بریس های فلزی به چشم می آیند و از زیبایی بیشتری برخوردار هستند. اندازه آن ها تقریباً برابر با بریس فلزی است.

ارتودنسی خوب

ارتودنسی خوب

مقایسه بریس های فلزی و سرامیکی

ماندگاری

گرچه بریس های سرامیکی سخت هستند، اما از ماده دیگری ساخته شده اند که می توانند بر اثر ضربه تراشه، ترک بخورند. اگر ورزش های خشن انجام می دهید که امری واقعی است، بریس فلزی ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

زمان

بریس های فلزی تمایل دارند دندان های شما کمی سریع تر از سرامیک حرکت کنند، از این رو بریس های فلزی از سرامیکی سریع تر هستند.

هزینه

به طور کلی، بریس های فلزی قیمت کمتری نسبت به سرامیک دارند.

دید

این قطعاً بزرگترین تفاوت است. بریس های سرامیکی تقریباً به اندازه فلز قابل توجه نیستند. گرچه بریس های فلزی امروزه در مقایسه با آن چه در گذشته به نظر می رسید بسیار کوچک تر هستند، اما شفاف نیستند.

بریس های سرامیکی گزینه ای ایده آل برای افرادی (به طور کلی بزرگسالان) است که می خواهند دندان های خود را صاف و مرتب کنند، اما در موقعیت های اجتماعی و شغلی نیز احساس اطمینان می کنند. مهاربندهای فلزی البته برای هر فردی، به خصوص کسانی که ورزش می کنند، بسیار مناسب است.

ارتودنسی خوب

ارتودنسی خوب

در یک ارتودنسی خوب، بعد از شروع درمان ممکن است در چهار هفته تفاوت مشاهده کنید، اما برای برخی از افراد شش هفته طول می کشد. در ابتدا، احتمالاً شما تنها کسی خواهید بود که متوجه این تغییرات می شوید. با این حال، بعد از سه ماه، دیگران نیز احتمالاً متوجه خواهند شد. دوستان و اعضای خانواده شما از لبخند شما تعریف خواهند کرد.

شما در طول درمان تقریبا هر شش هفته بریس های خود را سفت می کنید. این مسئله همچنین مهم است که هنگام پرسیدن این که “چه مدت طول می کشد تا تفاوت را با بریس ببینیم؟” هر بار که متخصص ارتودنسی بریس های شما را محکم می کند، دندان های شما صاف می شوند. دندان های شما هرچه بیشتر به موقعیت دلخواه نزدیک می شوند تا این که بالاخره لبخندی صاف داشته باشید.

یک ارتودنسی خوب چه مدت به طول می انجامد؟

این که چه مدت طول می کشد تا در یک ارتودنسی خوب تفاوت را با بریس مشاهده کرد و شما از آشکار شدن لبخندی کامل هیجان زده هستید، باید گفت که زمان های درمان بسته به مسئله هم ترازی متفاوت است. اگر دندان های شما فقط نیاز به حرکت در مسافت کوتاه دارند، تا زمانی که دندان هایتان به طور قابل توجهی نامناسب باشد، بریس های خود را نمی پوشید.

با این حال، به طور متوسط​​، افراد 18 ماه از بریس استفاده می کنند. بعضی از افراد فقط یک سال از بریس استفاده می کنند در حالی که برخی دیگر از آن به مدت دو سال یا بیشتر از آن استفاده می کنند. متخصص ارتودنسی به شما اطلاع می دهد که در طول مشاوره چه مدت درمان شما طول می کشد.

داشتن یک تجربه بد دندان پزشکی وحشتناک است که می تواند ناراحت کننده، ناامید کننده و حتی گاهی دردناک باشد. ترس از دندانپزشکی باعث می شود افراد از ویزیت دندان خودداری کنند. این امر منجر به مشکلات دندانی شده و همچنین باعث می شود بیماران به دلیل زشت بودن دندان ها در جمع احساس خجالت کنند.

ارتودنسی خوب

ارتودنسی خوب

تجربه یک ارتودنسی

اما برای ویزیت های دندانپزشکی، به خصوص ویزیت های ارتودنسی لزوما ترسناک نیست. ارتودنتیست ها دندانپزشکی هستند که 2-3 سال آموزش تخصصی اضافی برای یادگیری نحوه ترازبندی دندان ها و رفع گزش دارند. آن ها از وسایل دندانپزشکی مانند بریس و ترازهای واضح استفاده می کنند و شکاف ها، آندربایت ها، اوربایت ها و سایر مشکلات دندانی را که با فک، عضلات صورت و دندان ها در ارتباط است اصلاح می کنند.

برای داشتن تجربه ای عالی برای یک ارتودنسی خوب باید همواره به انتخاب یک ارتودنتیست خوب نیز توجه ویژه ای داشت.

برنامه های ویزیت ارتودنسی بسیار انتخابی و رقابتی است. فقط دانشجویانی که رتبه های اول کلاس های دانشکده دندانپزشکی خود هستند، در دوره های رزیدنتی ارتودنسی پذیرفته می شوند. اما مانند هر حرفه ای، ویژگی هایی وجود دارد که برخی از ارتودنتیست ها را از دیگران متمایز می کند. بیایید برخی از ویژگی های یک متخصص ارتودنسی برای تجربه یک ارتودنسی خوب را بررسی کنیم.

قابل اعتماد بودن

قابل اعتماد بودن مانند سایر مشاغل از اهمیت بالاتری برخوردار است. متخصصان ارتودنسی باید اعتماد بیماران خود را جلب کنند. از آن جا که افرادی که از نظر ظاهری مشکل دارند تمایل دارند اطلاعات حساس زیادی را هنگام مراجعه به دندانپزشکی فاش کنند، مهم است که جزئیات محرمانه باشد.

به علاوه، برخی از متخصصان ارتودنسی با توصیه درمانی که ممکن است لازم شود یا نشود، از مزایای بیماران استفاده می کنند. تصمیمات درمانی همیشه باید بر اساس شرایط فردی اطراف هر بیمار باشد، نه نیازهای اقتصادی متخصص ارتودنسی!

شور

شور و اشتیاق چیزی است که نمی توان آن را در برنامه های مدارس یا رزیدنتی آموزش داد. متخصصان ارتودنسی که نشان می دهند اشتیاق زیادی به کارشان دارند، تمایل دارند که با بیماران خود بسیار خوب رفتار کنند. شناختن یا دریافت حقوق خوب مشکلی نیست، اما متخصصان ارتودنسی پرشوری که عاشق کاری که انجام می دهند هستند، با توجه به نتایجی که به دست می آورند، انگیزه خواهند داشت که بزرگ ترین انگیزه ناشی از تفاوتی است که آن ها در زندگی بیمار خود می بینند.

متخصصان ارتودنسی از کار خود لذت می برند و نقشی را که باید در زندگی بیمار خود داشته باشند، می دانند. آن ها وقتی می بینند بیمار با چهره ای درخشان از مطب بیرون می رود، لبخند می زنند. این بزرگ ترین لذت در زندگی یک متخصص ارتودنسی خوب است! اشتیاق ویژگی شخصیتی است که باعث می شود همه خصوصیات دیگر زنده شوند.